Tak ve středu vypadala situace kolem českobudějovického viaduktu. Za všechno mohla havárie vodovodu na Rudolfovské třídě hned vedle viaduktu.

„V půl šesté ráno tady prasklo potrubí. Takže teď to musíme najít a uvidíme, jestli je to jenom ohnuté anebo úplně prasklé,“ upřesnil dopoledne Deníku přímo na místě jeden ze zaměstnanců společnosti 1. JVS.

Právě kvůli opravě havárie museli vodohospodáři zcela uzavřít odbočovací jízdní pruh. Zúženou Rudolfovskou pak řidiči pochopitelně projížděli pomaleji.

„Samozřejmě, že jsem hned ráno dorazil do práce pozdě. Napřed jsem si myslel, že tam jen něco rochají a proč to musí zrovna dělat v ranní špičce,“ podotkl Patrik Šárek, který pracuje v jednom z autoservisů v Suchém Vrbném. „Ale také mohli dát upozornění, že se na Rudolfovské něco děje, už někam na Nádražní. Takhle jsem odbočil od nádraží doprava a najednou stojíte,“ pokrčil rameny.

Podle provozního ředitele 1. JVS Lubora Tomance museli dělníci vyřezat zhruba dva metry poškozeného potrubí. To trvalo až do odpoledních hodin.

„Odběratelům v dotčené oblasti nebyly přerušeny dodávky pitné vody. Výjimku tvořil pouze jeden soukromý objekt a tam jsme okamžitě přistavili cisternu,“ zdůraznil Tomanec.