Jste z okolí Budějovic a rádi byste vyrazili s dětmi na výlet, aby se děti zabavily a pro Vás se také něco našlo? Rudolfovy trhy jsou možná tím pravým pro vás! Celý den nabídnou nabitý program, kde si na své přijdou mladí i starší. Tvořivé dílničky, sportovní workshopy a nesmí chybět poctivý řemeslný trh tvořený především lokálními prodejci. Samozřejmě skvělé jídlo a pití a hlavně mnoho zábavy :)

Ani letošní podzim nebudete ochuzeni o pravidelné Rudolfovy trhy. Letošní ročník se rozhodli organizátoři ze Spolku Rudolfovský UM zaměřit opět nově - tentokrát na smysluplné trávení volného času. Ústředním tématem trhu bude sport. Zavzpomínat bude možné na hry frčící v dětství dnešních rodičů či prarodičů. Skákání přes gumu a podobně. "Nejen děti, ale i dospělí si s námi jistě rádi zadovádí. Připravenou máme báječnou zábavu, ale i trochu poučení - živou hudbu, taneční soutěže, ukázky parkouru ale také například workshop domácí kosmetiky pro malé i velké a mnoho dalšího. Samozřejmostí jsou tvořivé dílničky, tradiční trh a skvělé jídlo a pití. A protože nám tentokrát určitě bude přát počasí, budeme se těšit, jak společně strávíme příjemný den," zve na akci Markéta Vávrová. Rudolfovytrhy se konají 7. září, od 10 hodin na Farské louce.

Mimo jiné bude u příležitosti trhů i akce v Hornickém muzeu. Podle knihovnice Jany Malšovské bude od 14 hodin v muzejním sále přednáška Ing. arch. Jaromíra Kročáka s názvem Návrat do života, týkající se rekonstrukce Perkmistrovského domu - bývalé radnice a její rekonverze na Hornické muzeum.