Štěstí tentokrát nesla sedmička. „Když došli k té sedmičce, tak většinou lidé řekli, ta je nejlepší,“ popsal finálové hodnocení, které se konalo v jídelně rudolfovské základní školy, předseda zahrádkářů Jiří Merle. Slivovici, která měla číslo sedm, dodal Ivan Prášil z Rudolfova. Vyhrál v hodnocení odborné poroty před měsícem i u laické poroty z řad příchozí veřejnosti počátkem tohoto týdne.

Veřejnost ale posuzovala vzorky v podvečer krásného dne, což možná ovlivnilo účast. „Přišlo asi čtyřicet lidí, o něco méně než vloni,“ zmínil Merle a dodal, že to mohlo způsobit počasí, protože zahrádkáři už nyní mají plné ruce práce.

Pro budoucnost proto možná pořadatelé zváží přesun soutěže na jiný termín, například na nějaký víkend, kdy je před jarem ještě na venkovní práce příliš chladno.

Soutěž se letos konala podruhé a přihlášené destiláty byly nejen ze švestek, ale i z dalších druhů ovoce. Vítěz si s konkurencí poradil s velkou převahou. V pondělí dostal 21 hlasů, druhý v pořadí jen tři, ostatní se vzorky měly nejvýše po dvou či po jednom hlasu. Malou placatici si pak jako suvenýr odnesl i jeden z návštěvníků, který správně tipoval vítěze.