Narodila se 22. září 1903 v Hluboké u Borovan a většinu života pak prožila s manželem a synem v Hodějovicích, kde pracovala v zemědělství. „Sloužila jsem u sedláka jako děvečka, jmenoval se Hirš,“ zavzpomínala na své včerejší oslavě jubilantka.

Několik let poté pracovala se svým mužem v pískovně a kamenolomu. „To byla krutá doba, pořád kopat a házet,“ dodala Rouhová.

Dnes si ovšem nemůže na nic stěžovat. Od roku 1996 žije v domově pro seniory a jak sama s úsměvem potvrdila, je pořád spokojená.

„Nikdy vážně nestonala, neměla problém. Pořád je vitální, s každým si rozumí a vždy je v dobré náladě,“ pochválila zdravotní kondici 105leté oslavenkyně ředitelka domova pro seniory Eva Valhová. „Podepíše se bez brýlí, čte si s lupou, sama chodí a zdraví jí slouží. Ráda se směje a zpívá si,“ doplnila sociální pracovnice Marie Strachotová.

Nejoblíběnější písničkou jubilantky jsou Hradčanské hodiny, tu si také s chutí na své včerejší narozeninové oslavě zazpívala.

Jihočešky drží v dlouhověkosti prim. Až do letošního července byla dlouhou dobu nejstarší obyvatelkou České republiky Marie Kráslová z Hluboké nad Vltavou. Po ní, 8. července, převzala štafetu nejstarší Češky 108letá Marta Pokorná z Dačic.