Novohradským rybářům například nalítli kormoráni na některé násadové rybníky. Podle Lubomíra Zvonaře, ředitele Rybářství Nové Hrady, použili zaměstnanci firmy k ochraně šupináčů plašení kormoránů. Násadové rybníky bylo třeba stále hlídat. Menší kapři jsou totiž pro kormorány ideální potravou na jejich tahu Evropou. Opeřenci dokáží „slovit“ rybník během dne. „Dva roky se staráte o násadu a tihle ji úplně zdecimují,“ popisuje pocity hospodářů Lubomír Zvonař a připojuje, že kormoráni ryby nejen uloví, ale řadu dalších i zraní a ty pak snadno podlehnou nemocem.

S opeřenými pytláky se potýkali v minulých týdnech i hlubočtí rybáři. Podle Vladimíra Kaisera, ředitele Rybářství Hluboká cz, s. r. o., byl navíc problém v tom, že většina lidí byla soustředěna při výlovech. Na ochranu ostatních vodních ploch tedy posílali alespoň hlídky.

Většinou už jsou ale jarní výlovy hotové. Podle Pavla Oberreitera, vedoucího rybničního hospodářství, mají tržní rybu na sádkách i Lesy a rybníky města Českých Budějovic. Šupináči pro cizinu nebo rybářské spolky a další zájemce na zarybnění už jsou prakticky pryč. Zbývají jen ryby pro vlastní velikonoční prodej, který je ale desetinou podzimních prodejů.