„Samozřejmě, že už výlovy připravujeme. V těchto dnech se jedná o poslední přípravy na plánech výlovů,“ podotýká Josef Chmel z Rybářství Hluboká. „Nějaké výlovy jsme už ale udělali, byly to malé násadové rybníčky. Ty už jsou tedy slovené,“ upřesňuje Chmel.


Hlubočtí rybáři počítají, že na podzim z vln vytáhnou na osm tisíc metráků tržních ryb.


„Také současné chladné počasí nám přeje, ochlazení je výborné. Právě proto jsme mohli slovit malé násadové rybníčky,“ dodává.
Výlovy velkých rybníků ale není jenom spousta práce. Břehy totiž obklopují desítky diváků, stánky s občerstvením anebo nejrůznější doprovodné programy.


„Na výlovy chodíme s dětmi už asi pět let. Sedmiletého kluka to sice už moc nebaví, ale jeho tříletou sestru hrozně,“ naznačil k oblíbenému podzimnímu programu celé rodiny Lukáš Kalousek. „Caparti si dají čaj, my s ženou něco ostřejšího a sem tam si domů koupíme i živou a hlavně čerstvou rybu,“ doplnil Kalousek.


Také kolegové hlubockých rybářů z Nových Hradů si na nedostatek práce v těchto dnech rozhodně nestěžují.
„Lovit jsme ještě nezačali, jenom malé násadové rybníky už ano,“ souhlasí s Chmelem z Hluboké nad Vltavou ředitel Rybářství Nové Hrady Stanislav Hronek.
Podle Hronk

a by se ani ceny tržních ryb neměly příliš lišit od loňského roku. „Plánujeme nalovit kolem čtyř tisíc metráků ryb. Ceny by měly být dokonce nižší než v minulém roce. Ale to záleží, kam půjdou, jestli do Německa, Itálie a podobně. U nás bude ryba stát asi zhruba stejně,“ shrnuje Hronek.