Sbírka se vztahuje na nové i obnošené dámské i pánské oblečení a obuv. Mezi nejpotřebnější věci patří pánské ošacení, především bundy, kalhoty a spodní prádlo.

„Často se setkáváme s klienty, kteří se v určité etapě života ocitnou bez domova na ulici. A pro většinu z nich je v danou chvíli čisté oblečení smysluplnou formou potřebné pomoci,“ uvedl vedoucí Kontaktního centra PREVENT Prachatice a Strakonice Daniel Randák. „Řada z těchto klientů jsou navíc poměrně mladí lidé. S některými z nich máme zkušenost, že je lze motivovat a podporovat ke změně - jsou schopni překonat své potíže, nalézt a udržet si práci, navázat partnerské vztahy atp. Někdy k odstartování takové změny stačí, pokud se má člověk alespoň kde najíst, kde osprchovat a zajistit si čisté oblečení. Budeme proto rádi, pokud k výše uvedeným změnám přispěje i oblečení pro klienty od našich dárců,“ dodal Daniel Randák.

Lidé, kteří chtějí do sbírky přispět, mohou oděvy nosit do kontaktních center neziskové organizace PREVENT 99 z.ú. v Českých Budějovicích, Strakonicích a Prachaticích. Sběrná místa jsou otevřena od pondělí do pátku v čase od 13:00 do 16:00 hod., věci je možné odevzdat i jindy po telefonické domluvě. Vítané je oblečení čisté a nepoškozené.

Centra sídlí na adresách:Kontaktní centrum PREVENT České Budějovice, Tř. 28.října, 1312/16, 370 01 České Budějovice
Kontaktní centrum PREVENT Prachatice, Primátorská 76, 383 01 Prachatice
Kontaktní centrum PREVENT Strakonice, Komenského 174, 386 01 Strakonice
Darované oblečení a obuv rozdají zaměstnanci kontaktních center PREVENT klientům, kteří jsou bez přístřeší.