Oblečení, dioptrické brýle či kosmetika, to všechno lze nakoupit až o 50 procent levněji než před Vánoci. Znovu se tak u kas tvoří nekončící fronty, znovu je možné spatřit desítky žen pobíhajících mezi regály s oblečením ve snaze ulovit nějaký ten nový kousek do svého šatníku. Ale i muže. Ty však více než móda zajímají všechny možné technické vymoženosti dnešní doby.

Na nákupy včera do IGY Centra v Českých Budějovicích vyrazila například Barbora Bažantová z Pardubic. „Máme tady druhou půlku rodiny, tak jsem za nimi přijela oslavit svátky," vysvětlovala Barbora Bažantová, která má v krajském městě babičku a dědu. „Dostala jsem od nich pod stromeček peníze, tak jsem se je vydala utratit," prozradila studentka a doplnila, že chodí nakupovat cíleně, když jsou slevy. „Většinou kupuji kosmetiku a oblečení. Letos jsem měla ale políčeno na nějaké zimní svetry a lyžařskou výbavu," prozradila Barbora Bažantová. Aby ne, pořídit outdoorové oblečení můžou milovníci zimních sportů téměř o polovinu levněji. A stejně je tomu i u dámských kozaček. Za jeden pár například dámy u pokladen namísto 2299 korun teď zaplatí 1150 korun.

Peníze pod stromečkem našly také Michaela Mikšátková z Českých Budějovic a Dora Todorová z Trhových Svinů, a tak i ony včera hledaly, co by jim padlo do oka.

„Vyrazily jsme sem jen tak, podívat se, co kde mají. A že jsou slevy, to je takový bonus," smály se.

Do obchodního centra Mercury přijely na nákupy Iveta Machová a František Opekar z Českého Krumlova. „Vyloženě za slevami to nebylo, spíš se jednalo o takový povánoční nákup zboží, o jehož koupi jsme přemýšleli už před Vánoci," vysvětloval František Opekar.

„Už jsme spolu pár let. Letos jsme přemýšleli nad tím, co si vzájemně koupit, tak jsme se nakonec rozhodli, že si dáme společný dárek. Tak jsme si udělali radost a dodatečně koupili Play Station 4," prozradila Iveta Machová. „Play Station byla jedna z variant a sleva nás jen přesvědčila o tom, že si jej koupíme," dodali shodně Iveta Machová a František Opekar.

Na nákupech se v Mercury Centru zastavila také Veronika Lustová z Olešnice. „Když už jsou slevy, tak jsem se chtěla podívat, co kde mají, ale musím říct, že zatím nic moc. Myslela jsem, že bude daleko větší výběr," posteskla si Veronika Lustová.

„Koupila jsem si jen dva kusy oblečení, které byly ve slevě. Chtěla jsem ještě kabelku, ale ta byla za plnou cenu," prozradila své úlovky Veronika Lustová.