Země čekala až 25 centimetrů nového přídělu. Ke zvládání kalamity na asi 6000 kilometrů vozovek měli silničáři od pátku v pohotovosti 750 mužů s 350 vozidly. Kromě vlastních 600 zaměstnanců správa silnic „mobilizovala“ ke pomoci také 150 dopravců s úklidovými vozy a sypači.

Tělo bez hlavy pohodil v Čechách

Soud v Mnichově poslal na doživotí do vězení 40letého kuchaře Heiko K. Loni 23. ledna uškrtil 35letého kolegu v jeho bytě vodítkem pro psa, rozčtvrtil ho ve vaně a ujel jeho autem s platebními kartami a dalšími cennostmi. Části mrtvoly pak rozházel v Bavorsku a v Čechách. Torzo našel myslivec 27. ledna u Všerub na Domažlicku, hlava a nohy se dodnes nenašly. 3. února byl K. zatčen v Rakousku. (Podrobnosti Deník 16. prosince.) Jak uvedl pasovský deník PNP, vrah třikrát neuspěl při podnikání v pohostinství, zadlužil se a za kolegou z práce šel pro peníze. Rozsudek je pravomocný.

Hlavně ten titul!

Pro Rakušany je velkou poctou stát se honorárním konzulem té či oné země. Zemský hejtman Pühringer a starosta Lince Dobusch uspořádali na sklonku týdne slavnostní výroční přijetí 27 honorárních konzulů Horních Rakous. Představil je doyen sboru Fuchshuber, zastupující Chile. Byli mezi nimi třeba generální ředitel Linz AG Froschauer, který je rok konzulem Finska, jiní zastupují Francii, Španělsko, Itálii, Lotyšsko atd. 32 let už je honorárním konzulem Nizozemska podnikatel Wagner, který do Holandska vozil garážová vrata, atd. „Ještě déle je konzulem nejstarší člen sboru Fuchsberger, který se na otázku po výši honoráře za výkon této funkce rozesmál – úřad prý spíš něco stojí než vynáší,“ napsal sobotní linecký deník OÖ – Nachrichten.