Dosavadní vedoucí odboru Jiří Zavoral požádal o zproštění z funkce. Jde o jeden z následků kontroly v kauze 'černých' pronájmů ledu na zimním stadionu. Deník o tom jako první informoval již ve svém úterním vydání.

„Pan Zavoral podal žádost o odstoupení z funkce ze zdravotních důvodů,“ potvrdil Deníku náměstek primátora Kamil Calta (TOP 09). Doplnil, že rada města mu vyhověla a nyní bude hledat nové vedení odboru. Radnice vypíše výběrové řízení.

Zavoralovou demisí tak pokračují personální změny na odboru sportovních zařízení budějovické radnice. Začaly kvůli kauze 'černých' pronájmů ledu na zimním stadionu, o níž jako první informoval Deník. Výpověď už dostali dva zaměstnanci – Pavel Píša a Roman Růžička, kteří byli obviněni z toho, že za nestandardních podmínek pronajímali led na stadionu. Oba se ale brání s tím, že jednali podle pokynů tehdejšího náměstka Františka Jelena a šéfa odboru Jiřího Zavorala.

Namátková kontrola faktur ovšem prokázala, že led na zimním stadionu se pronajímal za podivných okolností i v době, kdy dva nyní propuštění zaměstnanci už byli mimo službu. Případem se zabývá kontrolní komise magistrátu i policie. Zároveň město očekává zprávu od takzvané škodové komise, která provedla kontrolu za léta 2007 až 2010.

Podle vedení města mohou škody dosáhnout řádu statisíců korun. „Ani k jednomu se zatím nebudu vyjadřovat,“ reagoval stručně již v úterý na problém s fakturami Jiří Zavoral. Na radnici by měl ale zůstat, vedení města ho přeřadí na jinou pozici. Problém plateb za led se týká například pronájmů firmě Gamex nebo klubu HC Mountfield.