Čekala orientálního prince, ale místo něj se vdala za žárlivého despotu. Jihočeška si vzala před dvěma lety Turka, teď se s ním na dálku rozvádí, protože se bojí o svůj život. Diváci telenovely Tisíc a jedna noc by měli zbystřit svou pozornost. Šeherezády a Onurové jsou opravdu jen ve filmu.

„Byla to veliká láska už na první pohled,“ svěřuje se sympatická Klára (jméno je na přání ženy změněno). „Uviděla jsem ho v českobudějovické prodejně kebabu a hned se do něj zamilovala. Přijel za mnou, za tři neděle mě požádal o ruku. Připadala jsem si jako v pohádce.“
Několikaměsíční období namlouvání bylo nádherné. Květiny, dárky, lichotky. Za půl roku se brali.

„Svatbu jsme měli v Turecku, kde žila jeho rodina, a tam už byl jiný, divný,“ pokračuje Klára (35). „Vyhrožoval, choval se ke mně majetnicky, despoticky, žárlil. Měli jsme se stěhovat do Švédska, sliboval, že se tam změní. Jenže i tam byl strašně žárlivý a despotický. Netýral mě sice fyzicky, ale psychicky, což je horší. Vyhrožoval, že mě zabije. Myslela jsem si, že to bude romantický příběh, ale zatím to je psychologický thriller. Tak jsem ujela zpátky domů.“ Klára se rozhodla pro rozvod a zašla do Poradny pro cizince a migranty Diecézní charity České Budějovice. „Zkontaktovali jsme ji s naším právníkem, který jí poradil, že kvůli rozvodu nemusí jako občanka ČR do Turecka,“ říká vedoucí poradny Jana Nováková.

„Není to ojedinělý případ, kdy si Jihočeška vzala despotického muže z Turecka. Pomáháme teď i další ženě, kterou její turecký manžel psychicky a fyzický týrá.“

Klára přiznává, že ani teď neví, zda svého muže nenávidí, nebo miluje. Kouzlo Orientu trvá. „To víte, že se dívám na telenovelu Tisíc a jedna noc,“ přiznává s ostychem.

Příběh nešťastné Jihočešky, která si vzala muže z Turecka, přineseme v Deníku tento týden.