Navíc mělo ve směru od Branišovské ulice přibýt i odbočení doleva na velké parkoviště v areálu výstaviště 
a změnit se mělo i vyústění ulice Antonína Sovy.

Podle náměstkyně primátora Ivany Popelové byla za tím účelem připravena i dohoda tří subjektů, které se měly na změnách křižovatky podílet. Předběžně dojednali podíl na úpravách město, investor bytového domu, který má vzniknout nedaleko křižovatky a také výstaviště.

„Původní záměr byl jednotlivé akce skloubit a udělat vše najednou," vysvětluje Ivana Popelová. Radní ale na posledním jednání dohodu za město neschválili.

Proti byl například Tomáš Bouzek. „Jsem proti tomu, aby na daném místě byla další světelná signalizace," říká Tomáš Bouzek a dodává, že dělat další semafor na Husově třídě, aby se tam usnadnil vjezd z bytového domu, není správné.

„Na výstaviště bude dál možné odbočit doprava, nemusí tam být nový semafor," připojuje Tomáš Bouzek. „Politici permanentně mluví o tom, jak je doprava v Českých Budějovicích špatná, ale vždy se povolí další křižovatka a doprava se zpomaluje," upozorňuje Tomáš Bouzek a poukazuje například na nové semafory u bývalé sodovkárny v ulici Na Dlouhé louce nebo u Sconta.

Pokud se ale týká plánovaných úprav křižovatky, podle náměstkyně primátora Ivany Popelové nyní mohou zbývající subjekty postupovat samostatně.