„Správci systému řízení dopravy na území města, společnosti SWARCO TRAFFIC CZ, se podařilo v rekordně krátké době zajistit řadič světelné signalizace a jeho vystrojení pro tuto konkrétní křižovatku," uvedla tisková mluvčí radnice Jitka Welzlová. Dodala, že nový řadič byl dopoledne dovezen do Českých Budějovic. Následně byl osazen do připraveného základu a signalizace byla uvedena do chodu.

„Celá křižovatka je prozatím spuštěna pouze v izolovaném režimu, tedy bez koordinace po hlavním tahu Na Dlouhé louce. Následně ještě musí dojít k opravě poškozených koordinačních a optických kabelů pro napojení na sousední křižovatky a na dopravní řídící ústřednu," dodala Jitka Welzlová.

Podle Radka Terbera, vedoucího jihočeské pobočky firmy SWARCO TRAFFC CZ se nehoda s podobnými následky stala za uplynulých téměř třicet let v Českých Budějovicích jen dvakrát. Řidicí jednotku pro křižovatku bylo nutné nejen sestavit, ale také individuálně naprogramovat.

Semafory z provozu vyřadila dopravní nehoda, při níž došlo k poražení a zničení řadiče světelné signalizace. Způsobená škoda se pohybuje v řádu statisíců korun a bude hrazena z povinného pojištění vlastníka vozidla