Mezi 24 semifinalistů se probojovala i Aneta Galisová z Českých Budějovic. Patří mezi šest vybraných českých dívek. Kromě ní postoupilo i šest Slovenek a šest Čechů a šest Slováků.


Jihočeská zástupkyně v semifinále Superstar má na svém uměleckém kontě vystupování s několika rockovými formacemi a účinkuje také ve hře Testosteron, kterou uvádí Jihočeské divadlo.


V sobotu a v neděli vysílala televize soutěžní vystoupení semifinalistů. Dnes po osmé hodině večerní se bude rozhodovat o tom, kdo v soutěži setrvá a kteří čtyři účastníci ji opustí. Právě dnes se přitom v jednom z bulvárních médií objevila fotografie z párty z loňského ledna, při které si v rámci „uvolněnější“ soutěže Aneta Galisová vyhrnula tričko.


Podle všeho by ale bulvární útok nemusel jihočeskou zástupkyni v pěvecké soutěži vážně poškodit. „Je to čistě její soukromá záležitost, byla to její soukromá aktivita. Pro soutěž to není problém,“ uvedl Adam Kotalík, PR manažer projektu Česko Slovenská Superstar. Ohledně akce na lednové párty v roce 2008 navíc Kotalík dodal, že zmiňovaný večírek se odehrál ještě předtím, než Aneta Galisová vstoupila do letošní Superstar.


Jakou odezvu bude mít historka na diváky a posluchače si Kotalík netroufl odhadnout. Podle něj jde ale o úhel pohledu a to bude rozhodovat i u jednotlivých posluchačů. „Lidé se rozhodují především podle pěveckého výkonu,“ řekl Kotalík a doplnil, že zkušenost z minulých ročníků svědčí o tom, že skandálky, národnost nebo barva pleti nehrají roli.

Do konkursů se v začátku soutěže přihlásilo 11,5 tisíce uchazečů. V semifinále by měla z 24 vybraných soutěžících vypadnout polovina.