S českobudějovickým Klubem Aktiv můžete "Přeplavat La Manche 2020". Podle letošních pravidel se už tradiční soutěže, která se koná v mnoha bazénech celé České republiky, může zúčastnit úplně každý! Díky finanční podpoře Statutárního města České Budějovice, je i letos vstupné pro registrované plavce - tedy ty, kteří budou zapsáni v seznamu, sníženo na 10 Kč za 75 min. Platí každý všední den od 7 do 14 hodin. Plavat se bude po celý měsíc únor, to jest až do 29. 2. Po plavání je důležité, aby si každý zapsal počet uplavaných metrů do evidenčních listů, které budou na plovárně u stanoviště plavčíků. Výsledky jednotlivých plavců se pak sčítají za celý zúčastněný tým. Po vyhodnocení soutěže Klub Aktiv odmění nejlepšího českobudějovického plavce a plavkyni dárkovým poukazem a nejlepší tři plavci a tři plavkyně obdrží klubová trička. Již třikrát tým Klubu Aktiv vyhrál v rámci celé republiky. Přihlásit se lze přes internetové stránky www.klubaktiv.cz.

Klub Aktiv zve také do zrcadlového sálu Sokolovny na českobudějovickém Sokolském ostrově. Dobrou kondici si můžete udržovat při pravidelném cvičení s Klubem Aktiv v kurzech kondičního a zdravotního cvičení.

Jaroslav Kubera, předseda Senátu. Zemřel 19. ledna 2020.
Jihočeši reagují na smrt Jaroslava Kubery: Pro českou politiku to je ztráta

Lze si vybrat z různých kurzů v několika dnech v týdnu a podle svého zaměření a potřeb. Při platbě na celý měsíc předem je stanovena cena 40 Kč za každou hodinu cvičení. Pro ty, kdo si chtějí zacvičit třeba jen jednou za měsíc a nebudou chodit pravidelně bude jedna hodina cvičení za 50 Kč. Sebou si vezměte ručník nebo deku na podložku, která je v tělocvičně k dispozici.

Pravidelné taneční večery pořádá Senior klub Včelná. Konají se každé úterý od 17.30 do 21.30 hodin v Kulturním domě Včelná s živou hudbou. Na 28. ledna je připraveno vystoupení Václavanky. K tanci a poslechu zvou pořadatelé nejen seniory! Vstupné činí 50 Kč.

V Týně nad Vltavou se konají pod patronátem města jednou měsíčně seniorská promítání v kině se slevou 50 % na vstupném. Farní charita klub Senior šance pořádá každý pátek zdravotní cvičení v Domu dětí a mládeže Týn nad Vltavou od 8.45 do 9.45 hodin nebo pravidelné přednášky na zajímavá témata. Vstup na uvedené akce klubu je zdarma. Kdo by se chtěl účastnit jazykových kurzů platí příspěvek na lektora 50 Kč za hodinu. Přesné termíny akcí lze najít na webu Farní charita klub Senior šance.

V českobudějovickém Domově pro seniory Máj je možné každé úterý a čtvrtek od 12 do 15 hodin navštívit bezplatně akci zaměřenou na testování a cvičení paměti.

Na Městský ples pozvali v pátek všechny tanečníky Vltavotýnští.
Sokolovna byla plná tanečníků