Kolem půl dvanácté v noci se na linku 158 obrátil muž s tím, že jeho žena (1949) šla kolem osmé večer přeparkovat vůz, ale nevrátila se. "K popisu ženy uvedl pouze to, že má na sobě světle šedou bundu a zřejmě tmavé kalhoty, je menší postavy a vlasy má hnědé," říká policejní mluvčí Lenka Krausová.

Do pátrání byli přivoláni policisté z obvodních oddělení Trhové Sviny, Suchdol nad Lužnicí a také policejní psovod s fenou Ennysou. "Právě ta byla nakonec v pátrání úspěšná," říká policejní mluvčí. Když totiž policejní kynolog přijížděl k místu oznámení, na dálku viděl osobu, která ale neodpovídala popisu pohřešované. Policistovi to ale nedalo, auto otočil a jel zjistit, o koho se jedná. "Na místě ale už nikdo nebyl, a tak šel s Ennysou pátrat do okolí," popisuje mluvčí Krausová.

Ztracenou seniorku vypátrala v noci Ennysa.Ztracenou seniorku v noci vypátrala Ennysa.Zdroj: Policie ČR

Úspěšná byla po pár stovkách metrů Ennysa, která ženu našla. "Ta byla celá promáčená, prochladlá a dezorientovaná," říká policejní mluvčí. Ženu převezl psovod na místo oznámení a předal kolegům z Trhových Svinů. "Vzhledem k počasí, které panovalo, měla paní velké štěstí, že ji vypátrali včas," dodává policejní mluvčí.