„Jedná se o informační místo, kde by měli senioři najít veškeré informace potřebné pro jejich život," přiblížila náplň činnosti centra Veronika Láchová z obecně prospěšné společnosti Ledax, která fungování prvního jihočeského Senior Pointu zaštiťuje. „Měly by to být informace týkající se společenské a kulturní oblasti. Seniorům chceme také usnadnit kontakt se samosprávou, jsme schopni jim rovněž zprostředkovat právní nebo dluhové poradenství," doplnila Veronika Láchová.

Kromě toho tu lidé najdou také dva počítače s přístupem na internet zdarma. Na den otevřených dveří se do Senior Pointu přišla podívat i Jaroslava Nováková z Krajské rady seniorů Jihočeského kraje. I tady se na poradenskou činnost pro seniory zaměřují.

„Moc se mi líbí, co tady budou poskytovat," pochvalovala si činnost centra Jaroslava Nováková.

„Podle mě to seniorům pomůže, protože na nás se obrací plno lidí, když potřebují poradit třeba ohledně bytů. My je odkazujeme na právníky, protože samostatnou právní službu nemáme. Tak teď alespoň budeme vědět, na koho je odkázat," doplnila.

„Já si myslím, že pro starší lidi je snadný přístup k různým informacím nutný," shodly se Jarmila Janouškova, Eva Zitiničová a Božena Nožičková, které se přišly do Senior Pointu také podívat. „Je dobré vědět, kam se může člověk v případě nouze obrátit," dodaly.