Ledax o.p.s. nabízí, mimo jiné, mnoho volnočasových a poradenských aktivit nejen seniorům. Každou středu si mohou lidé vybrat z programů v Klubu seniorů v KC Máj nebo se každé první úterý v měsíci setkat v Klubu R51 plus v Riegrově ulici. Ten je, jak naznačuje již název, určen pro lidi od padesáti let věku. V úterý 4. září si návštěvníci Klubu R51 plus mohli poslechnout informace o projektech Českobudějovického deníku, dozvědět se zajímavosti o životě Kristiny Sigurdsson, pravnučky podnikatele Dobroslava Zátky, který v roce 1884 založil Zátkovy těstoviny a na závěr si pracovnice Ledax spolu s ostatními návštěvníky připili sklenkou šampaňského, aby oslavili vznik Informačního a poradenského centra.

Jeho otevření prožila s ostatními i vedoucí volnočasových a poradenských aktivit Eva Hejduková: „Nejsme úplně klasická poradna, spíše se snažíme seniorům, kteří přijdou s problémem, poradit, na kterou organizaci se obrátit. Nabídka služeb je opravdu široká a oni kolikrát neví, kam jít.“

ZA PRÁVNÍKEM NEBO PRO SENIOR PAS

Už od roku 2016 mohou lidé starší padesát let využít bezplatné právní poradenství, které je poskytováno v rámci služeb Senior Pointu. „Je o to velký zájem. Většinou se ptají na věci okolo darovacích smluv, závětí, dluhů a s nimi spojených exekucí. Poslední dobou přichází hodně lidí s problémem, že odkázali svým dětem dům a oni je v něm nechtějí nechat dožít, ačkoli to je ve smlouvě,“ přiblížila Eva Hejduková. Se svými problémy mohou lidé přijít právě do nově otevřeného Informačního a poradenského centra v Otakarově ulici. Lidé od 55 let si v něm mohou nechat vyrobit Senior Pas, díky kterému mohou využívat různé slevy po celé České republice. „V jižních Čechách je necelých sto poskytovatelů slev, v Jihomoravském kraji je to dokonce sedm set. Výhody můžou lidé využít například v některých ubytovacích zařízeních, wellness, kadeřnictvích, nebo při návštěvách galerií a muzeí,“ vyjmenovala některé z možností využití Eva Hejduková.