„Obsazeny jsou stále, většina maminek je uspokojena, pokud pokoj nedostane první den, stane se tak třeba druhý,“ uvedl včera mluvčí nemocnice Jan Dušek. „Pokoj nelze dopředu objednat, maminka se musí domluvit až při přijetí na oddělení,“ doplnil.


Českobudějovická porodnice v současné době nabízí pro rodičky tři pokoje, za které si zaplatí 400 až 600 korun. „Kapacita je jaká je, v blízké budoucnosti připravíme možná ještě jeden pokoj, na víc ale nemáme ani prostor, ani prostředky,“ dodal Dušek.


„Pokoj jsem si vzala, když se narodila druhá dcera. Měla jsem soukromí, jednak moje dítě nerušilo ostatní, jednak já mohla odpočívat, manžel a další návštěvy nás mohl navštěvovat prakticky kdykoli. Za ty peníze to fakt stálo,“ komentovala svůj pobyt Lenka Janečková z Českobudějovicka.
Porodnické oddělení se v současné době potýká s tvz. boomem, kdy se denně narodí okolo 13 dětí. Což sebou nese fakt, že mnohé maminky nemusejí mít pocit dostatečné péče, a proto dávají přednost nedaleké českokrumlovské porodnici.


„Přijde mi, že je tam větší klid. Přece jen, rodí se zde méně dětí, není to taková pásová výroba,“ vysvětlila své rozhodnutí Marie Klásková z Českých Budějovic.


Nadstandardní ubytovací služby českobudějovické nemocnice je možné využít třeba také na chirurgii nebo na dětském oddělení. Maminky mohou být s potomky po dobu hospitalizace v šesti pokojích.