Připravovaná stavba severní spojky, která má na okraji jihočeské metropole vést od Kněžských Dvorů ke Globusu, vzbudila velké debaty mezi veřejností. Stavba totiž kříží trasu oblíbené stezky pro pěší a cyklisty mezi jihočeskou metropolí a Hlubokou nad Vltavou. A objevily se obavy, že stezka nebude po dlouhou dobu průjezdná.

Podle Adama Kolouška z tiskového oddělení Ředitelství silnic a dálnic ČR už bylo zahájeno výběrové řízení na stavitele severní spojky. Omezení pro cyklisty ale bude malé. „V rámci stavby se předpokládá zachování provozu na cyklostezkách. V čase propojení dojde k částečnému omezení provozu. Detailně bude řešeno v rámci dopravně inženýrských opatření zhotovitelem stavby. Přesná podoba případných omezení na cyklostezkách se tedy bude ještě řešit,“ uvedl pro Deník Adam Koloušek.

Dodal, že i po dokončení stavby zůstane stezka k dispozici pěším i cyklistům. „Cyklostezku stavbou severní spojky nezrušíme,“ doplnil Adam Koloušek. Jako základní termín pro podání nabídek na stavbu severní spojky bylo stanoveno datum 26. února.

Město chystá přeložku

Vlastní investici na cyklostezce České Budějovice - Hluboká nad Vltavou chystá krajské město. Podle náměstka primátorky Petra Maroše rozhodla v pondělí 15. ledna rada města o vypsání výběrového řízení na přeložku stezky v rámci nového sportovního areálu Vltava.

Nově má stezka vést na okraji sportovního areálu, ne jeho středem. Přeložka se bude stavět mezi sportovním areálem a průmyslovými objekty při výpadovce na Písek. Původní komunikace zůstane, ale bude už využívána jen v rámci areálu.