Sezona 2020/2021 byla pro všechny soubory Jihočeského divadla „nejistá“. Herci zkoušeli inscenace „do šuplíku“, odehráli premiéry bez diváků. „Věříme, že následující sezona už bude normální. A jediné, co si přejeme, je hlediště plné diváků,“ doufají zástupci divadla.

Z plánovaných 17 premiér na sezonu 2020/2021 se povedlo odehrát tři, a to Zabiják Ansders, Holky a kluci a Karkulka vrací úder. V online prostoru JD uvedlo pět premiér: Selský baroko, Polská krev, 3+1, Rádio Svobodná Bystrouška a Café Groll. V online prostoru mohla veřejnost sledovat devět projektů např. Adventní kalendáře, výuky V.S.U.V.K.A. a Úča musí pryč, Čaj o páté, Velké putování s Malým divadlem, Baletní školičku.

Opera JD zahrála minikoncerty v adventní čas a o Velikonocích ze střechy radnice pětkrát, dodávka se scénkami a hity Malého divadla Džubox JeDe vyjel pětkrát. „Obě tyto aktivity plánujeme zachovat i pro nadcházející sezonu,“ říkají zástupci JD. Prodej předplatného na další sezonu byl spuštěn 3. května, nově i online.

I nadále bude JD pomáhat s online výukou. V.S.U.V.K.A., výukový projekt, má za sebou přes 25 repríz a vyučoval nejen na jihu, ale např. i na Znojemsku. Přibyly dva nové projekty. Norbert – neviditel᠆nost existuje vznikl pro dramatické kroužky v režii Ateliéru 3D. Zaměřuje se na téma přehlížení jednotlivců ve společnosti. Podcast Elity slouží pro výuku dějin 20. století.