Pro auta budou muset jejich majitelé najít náhradní útočiště. Na sídlišti přeplněném auty to ale nebude jednoduché.

“Kompletní rekonstrukce parkoviště na rohu ulic Vodňanská a Otavská bude zahájena dvacátého prvního září,“ upozorňuje na termín uzavření tisková mluvčí magistrátu Jitka Welzlová. Informaci tiskové mluvčí dokládá i značka zákaz vjezdu, která stojí u obrubníku s doplňkovou tabulkou – Platí od 21. září.

„Dali nám sem jen značku, bližšího k tomu není nic vědět,“ posteskl si však včera na parkovišti u otevřeného kufru červené Felicie postarší muž a dodal, že je zvědav, kam nakonec auto dá parkovat. Už jen letmý pohled po okolí nasvědčuje tomu, že ve zdejších končinách se dají místa sehnat přes den, ale navečer je obvykle hůř.

Dotazy na náhradní parkování zaznamenala i radnice, ale nezbylo jí, než požádat řidiče o shovívavost. Nová místa si budou muset řidiči najít sami. Welzlová však zdůraznila, že firma, která bude opravu provádět, dala letáky včas nejen řidičům za stěrače, ale i do schránek v nejbližších domech.

Samotná oprava uzavře parkoviště zhruba na měsíc. „Práce budou ukončeny 31. října. Na současném nevyhovujícím stavu parkoviště se podepsalo několik desítek let, kdy se pouze užívalo a neopravovalo. Musí se úplně obnovit povrch a nastříkat nová stání pro vozidla,“ řekl k rekonstrukci náměstek primátora František Jelen.

Zároveň vyslovil Jelen prosbu, aby občané respektovali přechodné dopravní značení.

„Kdyby alespoň zmizely ty vraky,“ míní místní řidiči na adresu dodávky s prázdnými pneumatikami a trabantu, pod kterým je už zelený koberec. Uklidit stará vozidla ale nebude jednoduché. Provozu nepřekáží a prohlášení za vrak trvá měsíce.