Připravované změny na Máji totiž vyvolaly bouřlivé debaty a dokonce i otevřený spor mezi obyvateli některých míst a vedením radnice.

Město se proto rozhodlo vyjít občanům vstříc a mimo své webové stránky představuje zamýšlené úpravy přímo na sídlišti. „Konkrétně bude v těchto dnech vystavena příslušná dokumentace v multikině Cinestar, na dvou místech v Základní škole Máj II a také ve vývěsní skříňce nedaleko obchodu Pramen,“ řekla náměstkyně primátora Ivana Popelová. Doplnila, že akce předchází veřejnému projednání s občany. To je svoláno na čtvrtek 26. února od 16.00 hodin do prostor domečku při ZŠ Máj II. „Na dotazy občanů budou odpovídat představitelé města, příslušných odborů magistrátu a zainteresovaní projektanti,“ vypočetla náměstkyně a zároveň vyjádřila naději, že kromě kritiků přijdou i ti, kterým se návrhy líbí. Projektová dokumentace regenerace sídliště Máj je navíc k nahlédnutí na webových stránkách města www.c-budejovice.cz – nástěnka IPRM.

Celý projekt předcházela anketa a další jednání s občany, ale poslední jednání zastupitelstva navštívili někteří obyvatelé, kteří odmítají část plánovaných změn. „Cyklostezka vede odnikud nikam, z dřevěného altánku je výhled na výměník, musíme zrušit parkoviště a dát pozemek pro multifunkční dům,“ nešetřila výhradami například Marie Paukejová. „Přece s tímhle nemohou zastupitelé vůbec souhlasit. Sestavili jsme petici, není nám jedno, jak to bude pokračovat,“ připojila další výtky Paukejová.

První vystavené desky s plány se už v úterý těšily zájmu veřejnosti ve služebním vchodu ZŠ Máj II. „Zajímá mě to, něco už jsem o tom slyšel,“ uvedl pro Deník Jiří Oravec. „Jestli přijdu na veřejné projednávání? Uvidím podle času,“ doplnil mladý muž.