Opakované problémy s vyvážením popelnic trápí už radu let obyvatele Lidické třídy nedaleko polikliniky Jih. „Kolem kontejnerů za domy se hromadí tašky a pytle s odpadky, to je živná půda pro potkany,“ zlobí se Milan Krátký.

Pomoci mohou strážníci

Za zlepšení situace se v posledních letech pokouší sám zasadit, ale snaha mu připadá poněkud marná. „Těžko sem kvůli špatně parkujícím autům zajíždí popelářské vozy, dokonce mizí značky, které parkování usměrňují,“ povzdychl si obyvatel Lidické třídy.


Podobné trampoty s přístupností řeší svozová společnost .A.S.A. nejen na Lineckém předměstí, ale prakticky i na všech českobudějovických sídlištích. „Pro takové případy jsme se dohodli na spolupráci s městskou policií, v některých částech města je situace skutečně kritická,“ připustil ředitel společnosti .A.S.A. České Budějovice Petr Kaněra.


I v případě, že si nelze pomoci ani odtahem překážejících vozidel, existuje podle Kaněry možnost náhradního vývozu. „To ale samozřejmě komplikuje běžný harmonogram svozů,“ podotýká ke složité kordinaci ředitel svozové firmy.

(Dokončení v Českobudějovickém deníku, strana 3)