„Zbylo nám na skládkách přibližně šedesát procent posypových materiálů. Pro letošní zimní období jsme předzásobeni obvyklým množstvím posypových materiálů,“ uvedl včera ředitel českobudějovického závodu Správy a údržby (SÚS) silnic Jihočeského kraje Petr Brom. „Máme tedy na skládkách dva tisíce dvě stě tun posypové soli, tři tisíce padesát tun písků a tři a půl tisíce tun drtí,“ doplnil ředitel.

Práce pokračují

Zima se již stále častěji hlásí o slovo, ale některé opravy komunikací nejsou ještě úplně hotové.


„Vzhledem k náročnosti některých staveb a vytíženosti dodavatelů nejsou dokončeny všechny plánované práce. Například oprava mostu a opěrných zdí v Břehách u Týna nad Vltavou a oprava vozovky ve Strachvicích,“ naznačil Brom. „Co se týká drobných oprav charakteru výsprav výtluků, tyto práce nikdy nekončí. Naopak vlivem vlhkého počasí se výtluky a výmoly tvoří častěji než v letních měsících.“


Nemalé sumy peněz vložilo vedení SÚS do oprav samotných vozidel. „V uplynulých šesti letech jsme investovali do osmi posypových vozů, ale často na úkor potřebných oprav budov,“ uzavřel Brom s tím, že letos má českobudějovický závod opravenou část nádvoří a hlavně novou kanalizaci, která umí odlučovat z odpadů ropné látky.