Město už letos opravilo ulici A. Barcala na Máji a také využilo práci plynařů v navazující ulici Oskara Nedbala. „Firma měla povinnost uvést rozkopanou část vozovky do původního stavu, tak jsme řekli, že se přidáme," říká náměstek primátora Kamil Calta a dodává, že se tedy celý povrch vozovky v části od základní školy směrem k Husově ulici udělal nový.

Ze sídliště Máj se tak dalo jet na Husovu třídu po novém asfaltu, 
s výjimkou pár set metrů 
u multikina. Kus rozbité silnice byl pro řidiče noční můrou.

„Tady to projet, to si mohl člověk rovnou jít pro nové auto," komentoval silnici plnou výmolů a propadlin Jan Vopátek, bydlící v ulici Jaroslava Bendy. Podobnou pověst ostatně měla donedávna celá trasa z Máje až na Husovu ulici. Připomínala spíše nedaleký bývalý tankodrom.

Opravu i posledního úseku řidiči vítají a s uzavírkou se vyrovnávají snadno. „Jezdí se přes Branišovskou nebo po Rošického," říká Jan Vopátek na adresu nyní zavřeného úseku mezi základní školou Oskara Nedbala a ulicí Milady Horákové.

Podle náměstka Kamila Calty se město rozhodlo opravit i zbývající kus silnice na Máj, i když se původně předpokládalo, že se tak stane až při kompletní rekonstrukci ulice Oskara Nedbala, při které by se měly dělat i inženýrské sítě. Podle tiskové mluvčí magistrátu Jitky Welzlové bude nynější uzavírka trvat 
do 4. listopadu.