„Na letošního silvestra, i na příští rok jsme obsazení,“ řekla včera Deníku Petra Brožová z rezervačního oddělení českobudějovického hotelu Gomel. V posledních letech je to v hotelu obvyklý obrázek. Pokud někdo sníží objednávku o jeden až dva pokoje obsadí volná místa okamžitě jiní zákazníci.

Obsazeno od září

Už od září mají například vyprodáno na konec roku v penzionu Martinský mlýn nedaleko Trhových Svinů. „Zavřeme dvaadvacátého prosince a otevřeme až tři dny před silvestrem,“ popsala silvestrovské plány nájemkyně Lucie Voborníková.


Někde se ale ještě najde volno. Jen většinu míst si zájemci zapykali v Hotelu Hojná Voda v Novohradských horách. „Jsme obsazeni na silvestra ze sedmdesáti procent. Obdobně jako jindy,“ uvedl majitel Michal Blažek.


Místo se najde i v Hluboké nad Vltavou. „Máme otevřeno na Štědrý den. Na silvestra máme teď obsazené dva tři pokoje stálými zákazníky, ale jinak kvůli personálu konec roku vypouštíme. Při konkrétní objednávce bychom ale vyšli zájemcům vstříc,“ vyjádřil se Pavel Kašpárek, majitel restaurace a penzionu Ka.pr.

Lyžaři na Šumavu

Pro ty, kteří chtějí spojit konec roku nejen s oslavou, ale i s lyžařským pohybem jsou k mání hlavně areály na Šumavě.


„Nabídka, co se týká Vánoc a povánočního období je dostatečná. Na Šumavě a na Lipensku je dostatek míst v lyžařských střediscích,“ zmínila ředitelka Jihočeské centrály cestovního ruchu Jitka Fatková. Otázkou jsou podle Fatkové povětrnostní podmínky, ty ovlivňují, zda budou kapacity dostatečně využité, nejen na silvestra, ale hlavně v následujících zimních měsících.


Méně naplněno budou mít v hotelech a penzionech zase až od druhého lednového týdne. „V lednu a únoru se to uvolní,“ přisvědčila Petra Brožová. Například v Gomelu ale bude podle ní záležet na momentální situaci. V době konání kongresů a podobných akcí je hotel prakticky obsazen, jindy má volněji.