Sešly se tu stovky lidí, kteří se ponejvíc drželi po stranách náměstí a v podloubích, aby se výbuchům neorganizovaných ohňostrojů vyhli.
„Takhle to asi vypadá na bitevním poli,“ komentoval rozjařeně mladík s lahví sektu v ruce, právě když kdosi v rohu náměstí u ulice Karla IV. zapálil světlici s oslnivě bílou září.

Mrazivé počasí ale hodně lidí od cesty do centra města odradilo. Silvestr sem přilákal o poznání méně lidí než v uplynulých letech.
Snad i díky tomu se oslavy příchodu nového roku na Českobudějovicku obešly bez závažných incidentů.

„Během noční služby bylo celkem pětačtyřicet výjezdů,“ vypočetl pohyby sanitek na Českobudějovicku ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Marek Slabý. „Převážně se jednalo o drobné úrazy a napadení spojená s opilostí,“ dodal s tím, že na záchytce skončili čtyři opilci.

K závažnějším případům vyrážely posádky jihočeské záchranné služby na Táborsku, kde se třiačtyřicetiletá žena popálila zábavní pyrotechnikou na hrudníku a s popáleninami od petard převezly pacienta ze Smržova u Lomnice nad Lužnicí do popáleninového centra v Praze. Mnohočetnými zlomeninami také odnesl muž v Českém Krumlově pád ze schodiště z třetího patra.

Českobudějovičtí policisté zažili letos relativně klidného Silvestra. „Noc sice byla s drobnými událostmi rušná, ale obešla se bez významnějších incidentů. Nedošlo k žádné vážné dopravní nehodě nebo zranění,“ uvedl operační důstojník českobudějovické obvodní policie s tím, že strážci pořádku řešili hlavně drobné vandalství a potyčky opilců.

Ohňostroje příliš nevytížily ani českobudějovické hasiče. Ti krotili hlavně úmyslně založený požár rybářské chaty u Plané, hořící auto po dopravní nehodě u Pištína a zapálený stoh v Čejkovicích.