K parlamentním volbám přistupoval s respektem. „Takový výsledek jsem úplně nečekal, a proto si ho nesmírně cením. Vážím si podpory a důvěry voličů, chtěl bych jim moc poděkovat,“ řekl úvodem Heller a dodal, že preferenční hlasy krásně ukázaly, jak by to mělo fungovat. „Lidé by měli mít právo si volit své poslance takto přímo, aby jim pak mohli skládat účty. Tak to funguje i v zahraničí,“ konstatoval.

Pracuje pro lidi

Po celou dobu své politické kariéry pracuje pro veřejnost. „Snažím se dělat svou práci v zastupitelstvu Českých Budějovic i kraje dobře. Věřím také tomu, že je to zhodnocení mé maximální snahy o transparentnost, z každého zasedání píšu totiž řadu reportů,“ popsal s tím, že voliče mohla oslovit řada aspektů.

Lesnický den na zámku Ohrada v Hluboké nad Vltavou nabídl poznání náročné práce lesníků.
Lesnické slavnosti v zámku Ohrada táhli koně a muzika

V současnosti učí na gymnáziu v Třeboni na poloviční úvazek. „V první řadě jsem ale otec čtyř dětí a manžel své ženy,“ smál se. Čekají ho nyní jednání o předání zastupitelských funkcí, protože je nechce kumulovat. „Chci se plně věnovat poslaneckému mandátu, určitě se budu muset rozloučit i s učením,“ poznamenal Šimon Heller.

Nastaví si priority

Rozloučit se bude muset asi i na samosprávě Budějovic, nerad by však předjímal. „Promyslím si priority. Principiálně chci většinu předat, spousta věcí ale funguje, například jsem i předseda bytové komise, chtěl bych pokračovat v nastavených pravidlech, která jsou funkční a povedla se. Ohledně dalších funkcí mě čeká řada setkání už tento týden,“ vysvětlil.

Na prvním místě pro něj zůstává rodina. „Tam skládám účty a rodina bude vždy v první řadě. Byl jsem zvolen poslancem a jsem si vědom toho, že je to práce na fulltime,“ shrnul Šimon Heller.

Velká výzva

Do sněmovny se těší. „Je to velká výzva, dvě volební období jsem pracoval jako asistent poslance Jana Bartoška, tak si troufnu říct, že poslaneckou sněmovnu částečně znám. Není to pro mě novinka v tom, že bych jel někam, kde jsem v životě nebyl,“ přiblížil.

Výstaviště v Českých Budějovicích o víkendu obléhali milovníci psů. Konala se zde totiž mezinárodní výstava všech plemen.
Výstaviště rozštěkali psi všech plemen. Konala se tu mezinárodní výstava

Chtěl by se věnovat především sobě blízkým oblastem. „Vždy mi bylo nejbližší školství, to je i téma, kterému rozumím, chci se jím zabývat a posouvat ho dál, protože je takovou popelkou mezi těmi silovými resorty a zaslouží si postoupnou reformu,“ poznamenal.

Slavili společně

Díky důvěře konkrétních voličů získal podporu. „Jedná se o lidi, kteří mě znají, sledují mě, vidí mojí práci, takže mi chodily stovky gratulací,“ uvedl s tím, že mu během víkendu přišly gratulace formou SMS zpráv, emailů, vzkazů i komentářů na sociálních sítí. „Samozřejmě mě to potěšilo, všem jsem se snažil odepisovat a poděkovat, blahopřání chodí nejen z jihu Čech ale celé republiky. Oslavil jsem to na volebním štábu s dobrovolníky, kteří nám pomáhali, vyrazil jsem i na modrý dům za dalšími zvolenými poslanci z ODS Pavlem Klímou a Janem Bauerem,“ dodal Heller.

Poslanecká sněmovna. Ilustrační foto.
To jsou oni, vámi zvolení poslanci za Jihočeský kraj

Posledním vlakem však vyrazil domů za rodinou. „Chtěl jsem pobít i s nimi, protože si vážím jejich podpory. Pěvně věřím, že se mi podaří tato funkce a rodina skloubit,“ doufá.

Rodina je mu oporou

Poslanec podle něj není ideální zaměstnání pro velkou rodinu. „Mám skvělou ženu, která to výborně zvládá, podporuje mě, gratulovala mi mezi prvními,“ dodal. Blahopřát mu nezapomněla ani maminka. „Když mi volala, tak se ptala, jestli mi má vůbec gratulovat. Samozřejmě mi to přeje a moc mě podporuje, ale na druhou stranu si uvědomuje, že se moc neuvidíme,“ uzavřel Šimon Heller.