Gymnázium dnes sídlí v části základní školy v nedaleké Kubatově ulici. Českobudějovický magistrát však hledá nová místa pro mateřské školy a chtěl dát gymnáziu výpověď ke konci letošního roku.

Poslední jednání rady města ale rozhodlo jinak. „Rozhodli jsme o stažení výpovědi pro GON,“ uvedl primátor juraj Thoma. Město sice prostory, kde dnes sídlí gymnázium, potřebuje, ale smlouva je sepsána tak, že výpověď je možná jen po souhlasu obou stran. A kraj, jako zřizovatel GONu s výpovědí nesouhlasil. Primátor Thoma zmínil, že město nechce vyhrocovat situaci, ale upozornil na to, že kraj má volné budovy, například na Mariánském náměstí, kam by školu mohl dát.

Kraj ale o stěhování neuvažuje a vedení školy se již dříve vyjádřilo, že proti přesunu nic nemá, ale muselo by získat odpovídající sportovní zázemí. To má dnes poblíž Kubatovy ulice, ale například na Mariánském by podle ředitele školy Jiřího Krauskopfa sportoviště chyběla.
Radnice proto zvažuje rekonstrukce jiných objektů, mimo jiné ve školách v Nerudově nebo Čéčově ulici, aby místa pro mateřinky získala.