Odbor památkové péče českobudějovického magistrátu ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích vyhlašuje u příležitosti Dnů evropského dědictví (EHD 2020) 11. ročník vědomostní soutěže pro děti a mládež do 16 let – jednotlivce i kolektivy.

„Soutěžit se bude od 12. září do 31. prosince 2020 a školáci se tentokrát zaměří na čtyři živly v architektuře a umění v našem městě, to znamená na vodu, oheň, zemi a vzduch. Díky soutěži se děti vydají za poznáním města, z jiné perspektivy a zábavnou formou objeví své okolí a prohloubí vztah k místu, kde žijí,“ vyzdvihl přínosy soutěže primátor Jiří Svoboda.

Výherci budou vyhlášeni 31. ledna 2021 a hlavní cenou pro vítězné jednotlivce bude celoroční rodinná vstupenka na památkové objekty ve správě Národního památkového ústavu. Naopak vítězný kolektiv získá skupinovou vstupenku do jednoho vybraného památkového objektu. Připraveny jsou i další zajímavé věcné ceny.

Pracovní listy se soutěžními otázkami jsou k dispozici v Turistickém informačním centru českobudějovické radnice nebo na webových stránkách odboru památkové péče Magistrátu města České Budějovice www.c-budejovice.cz a Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích www.npu.cz/uopcb.