V případě neúspěchu u zápisu představují poslední naději odvolání proti nepřijetí. Ta se nyní podávají, ale i jejich výsledek je více než nejistý.

„Mají přece statistiky, měli s tím počítat,“ rozhořčeně včera komentovala situaci ve školkách v krajském městě maminka Pavla Lindovská. Splňuje poměrně přísná kritéria, ale přesto zřejmě nemá naději. Přednost dostali jiní. Místa prostě nejsou, odbor školství napočetl více než 130 podobně odmítnutých rodičů.

Ostatně i přijímací kritéria mají podle některých rodičů své chyby. Rozhodnutí o přijetí totiž platí „navždy“, i když se podmínky v rodině změnily. „Ve školkách jsou i děti rodičů, kteří v Českých Budějovicích nežijí,“ upozorňuje opoziční zastupitel Miroslav Joch.

„Město se bude snažit uvést do provozu další školkovou kapacitu, která by řešila potřeby zaměstnaných rodičů,“ vyjádřila se pro Deník tisková mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová. Nejvíce dalších míst ze slíbených 270 však bude k mání až k 1. září 2009.

Do té doby například doporučují v krajském městě rodičům dávat dítě mimo České Budějovice. „Řekli mi, ať zkusím Rudolfov, Doudleby nebo Střížov,“ říká Lindovská, která je však zaměstnaná stejně jako manžel až do odpoledne a kvůli vyzvedávání chtěla dítě umístit ve školce v ulici E. Pittera.

Více si můžete přečíst v ČbD 7.5. na straně 2.