Zde se setkali na jedné straně výrobci potravin a na straně druhé pořadatelé farmářských trhů, zástupci prodejen a restaurací a také školních jídelen.

Účastníci si přímo na místě domlouvali vzájemnou spolupráci. „Mám velký zájem domluvit se na spolupráci s obchodem U Dobráka, kam bychom rádi dodávali naše zboží," řekl Radek Nodes, jednatel českokrumlovského Pekařství Nodes. I další účastníci si burzu pochvalovali. „Setkávám se tu s lidmi naladěnými jako my," libuje si Ladislav Novotný z uzenářské firmy Antoni, Dolní Třebonín.

V sále byly i zástupkyně jídelen mateřských, základních a středních škol, které přišly pro inspiraci a získání kontaktů. „Zajímáme se o regionální potraviny a suroviny, protože chceme dětem nabízet pestrý a zdravý jídelníček," říká Alena Pečinková, vedoucí kuchyně MŠ Neplachova České Budějovice. „Myslím si, že jídelny dětem stravovací návyky nekazí. Spíš přijdou rodiče a řeknou: ‚Našemu Pepíčkovi nedávejte zeleninu, protože ji doma nejí.' Tihle rodiče by ale měli být rádi, když to děti naučíme," dodává Alena Pečinková.