Od neděle 1. prosince se každých čtrnáct dní roztančí elegantní páry po parketu hotelu Vita ve Skuherského ulici. Dnes se termín taneční čaje používá spíš pro jednorázové akce. Pravidelná odpolední a podvečerní setkání po vzoru anglických Tea dance se pořádají opravdu málokde. I v jihočeské metropoli tato možnost dosud chyběla.

„V Českých Budějovicích jsou pořádány oblíbené taneční kurzy pro dospělé i náctileté, ale krom slavnostních a nákladných plesů je příležitostí k tanci v kultivovaném prostředí a s živou hudbou minimum," říká hoteliér Jiří Konečný. „Taneční setkání pořádají některé kluby seniorů, jenže tam je obvykle preferována dechová hudba. Člověk bažící po atmosféře třicátých let, nemá moc šancí," dodává Jiří Konečný. Právě to bylo i důvodem, proč se rozhodl obnovit skomírající tradici pravidelných nedělních tanečních čajů, které se kupříkladu v sedmdesátých letech minulého století pořádaly nejen v „Armáďáku", ale i v menších lokálních sálech, třeba v Rudolfově.

Poprvé se taneční čaje uskuteční již tuto neděli od 17 hodin. K tanci i pro potěchu ducha zahraje skupina JazZíkaSpol se zpěvákem Jindřichem Zíkou. V noblesním prostřední elegantní páry tanečníků proplují parketem v rytmu tanečních skladeb 
z oblasti jazzu, swingu, latiny i populární hudby.