Je koaliční spojenectví hnutí ANO, Občanů pro Budějovice (HOPB), TOP 09 a KDU-ČSL pevné, nebo ještě hrozí jeho krach?
Miroslav Joch, volební lídr ČSSD, která se zástupci hnutí ANO a KDU-ČSL rokovala 
o možném vytvoření koalice až do pátku, kdy vyjednávání zřejmě definitivně krachla, označil předběžnou dohodu 
o vzniku čtyřkoalice za bouři ve sklenici vody. Oslovení zástupci paktujících se stran ale vnímají možný rozchod jako velmi nepravděpodobný.


Volební lídr TOP 09 Slavoj Dolejš v sobotu našemu Deníku řekl, že členové koalice nyní povedou intenzivní jednání především o programových prioritách, aby se v případě zásadních neshod mohli včas rozejít. „To je ale málo pravděpodobné, neboť programové priority všech členů potencionální koalice jsou velmi podobné," sdělil Slavoj Dolejš. „I proto jsme na koaliční spolupráci kývli. Máme totiž velkou naději, že z programu TOP 09 se nám do programových priorit koalice podaří prosadit hodně bodů," doplnil.


Ani po sobotní schůzce zástupců ANO, HOPB, TOP 09 a KDU-ČSL, při níž se politici bavili právě o společných programových prioritách pro příští čtyři roky, nikdo o rozepřích nemluvil.
„Dobrali jsme se ke stoprocentní programové shodě," potvrdil volební lídr hnutí ANO a jediný současný kandidát na českobudějovického primátora Jiří Svoboda.


Podobně hovořil i člen vyjednávacího týmu křesťanských demokratů Jaromír Talíř. „Při rozebírání programových priorit jsme debatovali hlavně o dopravě. Nakonec jsme zjistili, že velké programové rozpory mezi jednotlivými členy potencionální koalice v podstatě neexistují," dodal Jaromí Talíř.