Skořápky od vajec, kuřecí kosti, listí nebo trávu ale i papírové talíře či ubrousky. To vše spolkne nový gastrokompostér ve sklepě ševětínské základky.

Masivní šnek nasypaný materiál nadrtí a olejová lázeň, ve které je ponořena speciální nádoba, zahřeje směs na 70 °C. Zařízení pracuje podle ředitelky ZŠ a MŠ Sevětín Jany Schnelzerové od konce srpna a každý den zatím polyká kolem deseti kilo materiálu, jehož váha se každý den pečlivě zapisuje do sešitu položeného na nerezovém víku zařízení.

Jak s úsměvem ředitelka školy upozorňuje, více toho v jídelně nezbývá. Do sklepa už se ale učí nosit zbytky svačin i žáci. Podle vedoucího jídelny Jiřího Kučery lze už za 24 hodin odebírat zeminu, která se vytvoří, zatím ji ale vybírají jednou za pět dnů.

S koupí kompostéru pomohl městys Ševětín. Když se ve škole rozhodli tímto způsobem zužitkovat přírodní odpad, našli příslušný grant v rámci Programu obnovy venkova Jihočeského kraje a městys úspěšně zažádal o dotaci. Ta pokryla většinu z nákladů ve výši necelých čtyři sta tisíc korun a zároveň dalo zastupitelstvo peníze na předfinancování.

V základce to není jediná aktivita v oblasti využití odpadů. Vloni zde byli čtvrtí ve sběru papíru v soutěži společnosti Asekol a třídění druhotných surovin znají z domova i žáci. „Děláme doma velké balíky a pak je odvážíme kárkou,“ zmínil třeba deváťák Josef Pavlíček a dodal, že odpad musejí vozit proto, že kontejnéry jsou daleko od domu. "Třídíme doma všichni," konstatovala i Elena Georgieva s tím, že odnášení obstarávají její bratři. Další zástupce deváté třídy Ondřej Jedlička připojil, že u nich doma pečuje o třídění maminka, která pak vozí sběr autem, protože bydlí mimo Ševětín.

Ve sklepě museli kvůli gastrokompostéru instalovat i odvětrávání, které s stará o odvod vodních par z materiálu a všichni zaměstnanci školní jídelny prošli příslušným školením.