O nabídku služeb jednoho z předních kanálů v České republice se bude starat společnost Lipno Servis, která má letité zkušenosti s rozvojem turistického ruchu na Lipensku.


„Jízdu na raftech pro veřejnost doplněnou podle přání klientů a službami instruktora nabízí mnoho vodních slalomových drah ve světě, kde je o ni velký zájem. V České republice nabízejí obdobnou službu v pražské Tróji, kde je ale trať o něco snadnější než v Českých Budějovicích,“ vysvětlil Ondřej Pinkava, vedoucí střediska umělé slalomové dráhy společnosti Lipno Servis.


„Zdolat peřeje tak, aby to bylo bezpečné a lidé si to mohli užít, je možné jen s odborníkem. Proto k jízdě na raftech u nás přidělujeme instruktora. Zkušení vodáci ale mohou jet i sami,“ nastínil Pinkava.


Lidé si budou moci na kanále u Českých Budějovic pronajmout nejen instruktora, ale v případě nutnosti i rafty, pádla, neopreny, vesty či helmy. Zájemci budou moci absolvovat i tzv. školu pádlování.


„Projdou dvoudenním kurzem, ve kterém se naučí základní záběry pádlem, jízdu ve vlnách, zvládání krizových situací v proudící vodě a základy záchrany,“ doplnil Pinkava.


Další informace lidé naleznou na internetové adrese www.raftingcb.cz.