Českobudějovická radnice jeden z kulturních stánků ve vlastnictví města opravuje postupně, před časem to například byla střecha. Zásadní přestavba, o které se také uvažovalo, se ale nyní nechystá. Podle náměstka primátora Jaromíra Talíře je k dokončení rekonstrukce Slavie svolána porada na zítřek. Ta by měla určit některé podrobnosti například ohledně zázemí jeviště nebo vytvoření bezbariérového přístupu. Handicapovaným by měl pomoci například výtah. „Po uzavření programu celkové rekonstrukce bude možné oznámit celkové náklady a průběh financování," zmínil Jaromír Talíř.

Rozhodovat se bude mimo jiné o rekonstrukci vnitřní elektroinstalace, kde studie předpokládá cenu 4,7 milionu korun, studie je zpracována také pro vzduchotechniku celé budovy po jednotlivých provozech. Tady se předpokládají náklady přes 11 milionů korun. Na šest milionů korun by měla vyjít oprava fasády a výměna oken. Radnice ale uvažuje také o kompletní opravě letního pódia, která by měla vyjít na 470 000 korun.

Opravy budou podle Jaromíra Talíře realizovány průběžně s ohledem na finanční možnosti města. Po opravách by Slavie měla dál sloužit především spolkové činnosti. Vylepší se ale například i zázemí jeviště hlavního sálu.