Ten zahájí v 16 h vernisáž výstavy Barvy mého života bratislavského umělce Petera Hargašev radniční výstavní síni, kde zahrají talentovaná dvojčata Alex a Maxim Šestákovi.

Podle primátora Českých Budějovic Jiřího Svobody je akce již dobře zavedenou tradicí.„Málokdy sledujeme práce zahraničních umělců s takovým zaujetím, jako když jde o Slováky,“ myslí si a uvažuje: „Zdá se, že nás z východními sousedy stále spojuje něco víc, i přesto, že už hovoříme o mezinárodním česko-slovenském kulturním setkání.“

Ilustrační foto.
U sportovní haly zaparkuje až 760 aut

Budějčáci mohou až do neděle 23. února ochutnávat tradiční slovenskou kuchyni a poznávat slovenskou kulturu od hudby, výstav až po divadlo. Návštěvníci si vyberou z 13 různých tematických pořadů. U jednoho tvůrčího stolu se setkají českobudějovičtí se slovenskými spisovateli. V úterý 18. února vás čeká módní přehlídka a výstava šperků slovenské šperkařky Evy Hegedüsové. Ve středu 19. února uslyšíte mši svatou ve slovenském jazyce. Čeká vás také divadlo o věčném souboji mužů a žen s Oldřichem Navrátilem a Zuzanou Kronerovou Manželství v kostce, a to ve čtvrtek 20. února.

Polomy v Černém lese nad Želnavou.
Do lesů nechoďte, Sabina způsobila polomy, energetici kalamitní stav odvolali

Hotel Budweis po celou dobu nabízí slovenské dobroty. V pondělí 17. února dnem k němu přibudou podniky Klika Kitchen & Coffee, Restaurace Naše Farma, Kavárna Lanna, Budějcká Srdcovka a Hostinec a Penzion U Tří sedláků. Slovenská kuchyně bude k dostání od čtvrtka 20. února v Restauraci Metropol a v Masných krámech. Grand Hotel Zvon nabízí slovenské speciality v pátek a v sobotu 21. a 22. února.