Sms 16.9 2016 11:25
Jančura: Dobrý den pane Zimolo, mám k vam prosbu. Žádáme o obnovení busove licence na spojeni ČK - ČB - Praha a vas odbor dopravy nam nechce povolit přepravu cestujících mezi ČK a ČB. To by vazne poškodilo naši ekonomiku a proto bychom část spoju ukončovali v ČB a nejezdili každou hodinu az do Krumlova, coz by bylo pro druhe nejnavštěvovanější město v ČR skoda. Jak víte, turisté jedou nejdříve do Prahy a az z Prahy cestuji fakultativne do Jižních Čech.

Je zde vsak jeste vetsi problem. Nase autobusy jsou na internetu a v turistických průvodcich nejdoporucovanejsim spojením. Turisti však nechtějí navštívit jen ČK, ale chtějí se cestou zastavit i v Budejicich. Tzn po novu by museli vlezt do linkového busu, nebo do Regionovy, o jejich existenci nemají ani tušení.

Mohl byste požádat odbor dopravy, aby z důvodu podpory cestovniho ruchu toto spojeni povolili?

Jezdíme v taktu 1 hodiny, je i pro občany ČK skoda, aby o toto luxusní a expresní spojeni přišli.

Díky za odpoved, Radim Jančura, RegioJet/Student Agency

16.9 2016 11:41
Zimola: Dobry den, nevim o tom, zjistim si nazor Odboru a dam vedet. JZ

16.9 2016 11:43
Jančura: Dekuji. Líbí se mi, ze jste se pustil do soutěži vlaku. Dekuji vam za ne!!

Ač napsal „… zjistim si nazor Odboru a dam vedet", 10 dnů se neozval

26.9 2016 9:09
Jančura: Dobrý den pane Zimolo, znáte uz odpoved? Radim Jancura

26.9 2016 9:18
Zimola: Dobry den. Nechal jsem se o problemu informovat, jsem schopen Vam napsat sve pisemne vyjadreni, napiste mi prosim svou e-adresu. J.Zimola

26.9 2016 10:35
Jančura: Můj e-mail je ........@seznam.cz. Dekuji Jančura

26.9 2016 14:06
Jančura: Prosim poslete mi to jeste dnes, at vime, na cem jsme. V létě jste povolili dopravu mezi CK a CB firmě M express s.r.o.
Z vasi sms mi vyznívá, ze to povolit nechcete. Spojením každou hodinu jsme spolehlivá obslužnost, která kraj nestojí ani korunu.

26.9 2016 14:31
Zimola: Pane Jancuro, povoleni nevydava Jihocesky kraj a hejtman, ale povereny dopravni urad. Stanovisko k tomuto rozhodnuti vydava nikoli hejtman, ale odbor dopravy Krajskeho uradu v ramci preneseneho vykonu statni spravy. Nechal jsem se na zaklade Vasi zpravy informovat, o co jde, a jsem pripraven Vam odpovedet i pisemne, jakmile k tomu dostanu presne podklady a budu mit chvilku casu. Nicmene plati, ze hejtmanovi kraje neprislusi jakkoli zasahovat do vykonu statni spravy. Mrzelo by mne, kdybyste si mou dobrou vuli komunikovat v teto zalezitosti s Vami vykladal jako pripravenost zasahovat do tohoto statne spravniho procesu. J.Zimola

26.9 2016 14:54
Jančura: Nesmysl, nedělejte ze mne blbce. Vím, co je státní správa a samospráva. Je to politické rozhodnuti, zda využit práva kraje omezit komerční dopravu v tomto spojeni, nebo ne. Vy jste hejtman, je to věci samosprávy, zda vezmete lidem rychlou dopravu, která nestojí kraj ani korunu. Týká se to i podpory cestovniho ruchu, využívají to tisíce zahraničních turistu.
Dnes chci od vas jasne stanovisko chlapa. Jančura

26.9 2016 15:02
Jančura: Nikdy jsem nekomunikoval vasi podezřelou podporu pana Krigara z GW. Za fungování kraje jste zodpovědný politicky jen vy, ne jen nějaký lidem neznámý reditel krajského úřadu!

Kdyz urad vyhověl firmě M Express, musi vyhovět i nam. Jinak je to klasicky příklad klientelismu a vy nesete politickou odpovednost!!!
Dnes čekám na finální odpoved. Dekuji

26.9 2016 15:12
Jančura: Toto jste vazne prestrelil. Dopravní obslužnost schvaluje rada kraje, odbor dopravy ji jen procesuje. Ale to vy víte. Toto je pro mne důkaz klientelismu na vašem kraji. Tam kde je klientelismus, tam je i korupce.

26.9 2016 15:17
Zimola: Dekuji. Nase komunikace timto konci, jste velmi neslusny. Budete-li chtit cokoli komunikovat, zverejnim tuto komunikaci i ja.
Mozna by se dala chapat jako navadeni k trestnimu cinu. Pro sebe si z toho nesu jedine - pro dobrotu na zebrotu. JZ

26.9 2016 15:22
Jančura: Pane Zimolo, budu rad, kdyz to zverejnite. Jdu připravit kampan, občane vašeho kraje mají právo vedet, ze ve vašem kraji kvete klientelismus. Důkazy mám. Původně jsem si naivne myslel, ze v tom prsty nemate. Díky vasi sms o tom, ze samosprava nema s objednávanou dopravou nic společného, již vím, ze tomu tak neni.

Dekuji za vasi odpoved. Jste špatný hejtman. Koneckoncu vasi parťáci jako je Hasek a Chovanec jsou toho důkazem. Jančura

26.9 2016 20:10
Jančura: Moji odpoved mate v e-mailu.

26.9 2016 20:42
Jančura: Nedivte se, doposud vas kraj souběh s dotovanou dopravou nezakazoval. Ten klientelismus je klientelismus váš nebo vašeho zamestnance, za ktereho jste zodpovědný vy. Vasi lidé mají právo delat chyby, ale pokud je na to upozornime a nic se nestane, pak mame právo křičet. Odvolat se k MD nemuzeme, nebot bychom museli k 11.12 ukončit dopravu. Tzn my musime vase stanovisko akceptovat.

SMS komunikaci mezi Jiřím Zimolou a Radimem Jančurou do redakce Deníku zaslal Aleš Ondrůj, tiskový mluvčí RegioJet a STUDENT AGENCY