Podle předpovědi meteorologů by mohla ve středu ráno a dopoledne potrápit řidičce ve východní části kraje ledovka.

Nehody spojené s klimatickými změnami se jihu Čech zatím vyhýbají. 

Přesto Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) také upozorňuje, že teplotní výkyvy mohou se srážkami na některých úsecích silnic I. tříd způsobovat tvorbu ledovek. "V Jihočeském kraji není oproti ostatním krajům prozatím vyhlášeno varování před nebezpečím. Přesto upozorňujeme, že na některých místech by se ledovka mohla v příštích dnech objevit," říká mluvčí ŘSD Adam Koloušek

Během dne by však řidiče mohly klamat údaje z teploměrů, jimiž jsou vybavena jejich auta. I když budou ukazovat kladné hodnoty, nejspíš mírně nad nulou, je třeba počítat s tím, že v důsledku velmi nízkých tepot v uplynulých dnech jsou komunikace promrzlé a voda na nich může namrzat.

Obleva také odhalí výtluky na silnicích. Nic neobvyklého
Současně s tím se na silnicích vlivem počasí a intenzivní dopravy mohou objevovat i menší poruchy vozovky v podobě výtluků. Jedná se o běžný jev, který se projevuje převážně v období zimní údržby vozovek. Zatékáním vody do spár vozovky a následným oteplováním a opětovným zamrzáním dochází k postupnému narušování krytu vozovky, kde se následně mohou objevovat lokální poruchy, jako jsou výtluky. V zimním období se tyto poruchy opravují průběžně v rámci inspekčních jízd pomocí studené asfaltové směsi. Ta je za současných klimatických podmínek nejvhodnější možností opravy. Výtluky se mohou objevit například na některých úsecích silnic I/20 nebo I/39 v okolí Lipenské přehrady. Zdroj ŘSD

Hydrologové také varují před vzestupem hladin potoků a řek. Povodí Vltavy důrazně apeluje na občany, aby se vyvarovali vstupu na led, kde se ještě drží. "V současnosti dochází k výraznějšímu pohybu hladiny a pod ledem mohou vznikat velmi nebezpečné vzduchové mezery, které nejsou vidět a znamenají velké riziko," upozorňuje správce vodních toků.

Hladiny jihočeských řek a potoků byly ve středu ráno v korytech. V několika místech mohou vzniknout komplikace v souvislosti s pohybem ledů.

Správci ledové magistrály na Lipně varují před vstupem na tající led:

Hasiči varují před nebezpečím pádu sněhu ze střech domů.