Svatý Martin sice dorazil s mírným zpožděním, ale sněhu dovezl dost. Meteorologové očekávali v noci na pondělí příděl hned několika centimetrů, a to se také naplnilo. Sníh má navíc ještě padat.

Jako obvykle měli potíže řidiči, kteří nepřizpůsobili jízdu povaze vozovky. Nedaleko Hůr na výpadovce z Českých Budějovic na Lišov se hned po ránu střetlo nákladní a osobní auto. "Jedna osoba byla lehce zraněna," uvedla k tomu okresní policejní mluvčí Regina Tupá.

Nehoda zablokovala dopravu v daném úseku, kde se záhy začaly tvořit kolony. "Místo je neprůjezdné," upozornila řidiče policejní mluvčí, když popisovala před devátou dopoledne pro Deník situaci. Policie musela převzít řízení dopravy a povolat sypače a další technické posily.

Jednoduchá situace nebyla ani na jiných místech v regionu. Bílý pozdrav zimy zkomplikoval sjízdnost nejen na hlavních tazích, ale také na těch vedlejších, na které se silničáři dostávali při úklidu až ve druhé vlně.

Úklid sněhu zahájila ještě v noci v Českých Budějovicích i firma A.S.A. odpovědná za údržbu veřejných komunikací, ale mnozí majitelé domů nebo nájemci obchodů v centru se do úklidu pustili i sami. Také kvůli tomu, že sněžení dopoledne neustávalo a komunikace zbavené bílé nadílky se záhy znovu pokrývaly zimním závojem.

Některým také počasí značně zkomplikovalo život a přivedlo je na úrazovou ambulanci českobudějovické nemocnice. "Chtěla jsem jít ráno do obchodu a najednou mi na sněhu podklouzla noha. Teď mám zlomenou ruku," popsala Anna Slavková z Olešníka.

Obyvatelé Budějovic také od rána odhrabovali sníh před svými domy i dalšími budovami. "Ze sněhu radost nemám, je to pro mě práce navíc. Budu to odhrabávat nejméně dvě hodiny," řekl Ladislav Rouha, který odklízel sníh před kostelem Sv. Jana Nepomuckého.