V České republice padly na několika místech v uplynulých dnech teplotní rekordy. Českobudějovicko se ale k výjimečným teplotám nepřiblížilo. Například na Štědrý den je platný rekord z roku 1977 a činí 14,2 °C. V krajském městě přitom 24. prosince 2013 byla nejvyšší naměřená teplota "jen" 4,1°C. Přesto, že k rekordu je daleko, počasí spolehlivě brání výraznějšímu sněžení a vzniku trvalé sněhové pokrývky. Vánoční svátky zůstanou "na blátě" a situace se o mnoho nezmění ani do konce týdne a pravděpodobně i roku.

"Až do konce roku bude spíše teplé počasí," uvedla ve středu pro Českobudějovický deník meteoroložka Svatava Křivancová z českobudějovické pobočky ČHMÚ. Republika se nachází v teplém jihozápadním proudění a ochlazovat se bude jen přechodně při přechodu front.

Ty by měly přecházet ze čtvrtka na pátek a další ze soboty na neděli. "Přechodně se bude ochlazovat," zmínila k očekávaným frontám Svatava Křivancová, ale dodala, že teploty přes den by i tak měly být nad nulou.

Pro 25. prosince činí teplotní rekord 14,1 °C a pochází z roku 1983. Meteorologové očekávají, že teploty by mohly v Českých Budějovicích vystoupat na Českobudějovicku zhruba na úroveň 9 - 10 °C.