Zřejmě nejhorší situace byla na Prachaticku a ve vyšších oblastech Šumavy. Řidiči by proto neměli do hor vyjíždět bez zimní výbavy.
„Kolem třetí hodiny v noci tady byla sněhová bouře. Nebylo vidět na metr,“ uvedl Milan Ludačka z prachatického dispečinku silničářů.


Hlavní tahy byly sjízdné. Na ostatních silnicích nižších tříd, kde cestáři nesolí, ležela ujetá vrstva zledovatělého sněhu, jinde jeho rozbředlá vrstva. Pozor by si měli motoristé dát na Prachaticku a Českokrumlovsku. Foukal nárazový vítr, cestáři proto varovali před sněhovými jazyky.


V Prachaticích bylo v ranních hodinách náledí, které dělalo problémy zejména starším osobám. Technické služby měly mnoho práce.
„Poprvé jsme se sešli ve tři hodiny ráno, ale to bylo vše v pořádku. Ve čtyři hodiny už vyrážel do akce první sypač. Od pěti hodin pracovaly všechny. Máme osmdesát kilometrů cest a musíme pracovat podle plánu zimní údržby. Takže na některá místa se dostane později,“ řekl šéf Technických služeb města Prachatice Rostislav Eichner.


Během odpoledne napadlo na Strakonicku až šest centimetry mokrého sněhu. Podle meteorologů to byla silná místní přeháňka. Ta způsobila ve městě dopravní potíže (více na této straně).


Silničáři vyjeli okamžitě do terénu solit. Přesto na některých místech uvízla osobní i nákladní auta.