V pondělní podvečerní chumelenici policisté na Českobudějovicku řešili řadu havárií, při kterých byly na vině především nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě. Do rána mokrý sníh namrzl a řidiči to neměli jednodušší. „Jezdíme po nehodách už od rána a do večera se asi nezastavíme,“ povzdychl si dopravní policista u včerejší ranní nehody v ulici U Sirkárny.


Své horké chvilky si zažil včera, ale i v pondělí večer také Dopravní podnik (DP) města České Budějovice.


„Problémy jsme měli včera hned ráno okolo čtvrté hodiny, kdy se nám nedařilo vyjet s trolejbusy na Pražskou třídu z Horní ulice. Tak jsme nabrali zpoždění dvacet až třicet minut,“ uvedl včera vedoucí obchodu a marketingu DP Daniel Jírovec. „V pondělí večer jsme však vůbec nedojeli do Kaliště a do Nových Třebotovic, prostě to nešlo. Jinak včera jsme neměli zastávku, kam bychom vůbec nezajeli,“ řekl Jírovec.


Podle dispečinku českobudějovického závodu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje včera nebyl z jejich strany žádný problém na silnicích na Českobudějovicku.


Perný den měla i úrazová ambulance. „Úrazy přibývají, ale všechno zvládáme, ošetření neváznou,“ hlásil primář oddělení úrazové a plastické chirurgie českobudějovické nemocnice Pavel Kopačka.