Celkem dvacet sedm studentů a čtyři pedagogové z Dánska, Finska, Holandska, Belgie, Německa, Rakouska a Česka přijelo diskutovat o problematice sociální práce v rozdílných kulturních podmínkách, o práci s dětmi, seniory a lidmi s drogovou závislostí. Dále se zaměří i na zooterapii (využití zvířat při terapii – například psů), biofyziku a ošetřovatelství.


„Studenti absolvují dopoledne přednášky a workshopy a odpoledne navštěvují zdravotně sociální instituce v Českých Budějovicích,“ nastínila program týdne vedoucí katedry supervize a odborné praxe zdravotně sociální fakulty Jitka Dvořáková.


Účastníci si prohlédnou jednotlivá pracoviště zdravotně sociální fakulty a podívají se do Kontaktního centra pro drogově závislé, Domova důchodců Máj, dětského centra pro rehabilitaci dětí a mládeže se zdravotním postižením Arpida a Domova pro mentálně postižené děti Empatie. „V rámci diskuse si studenti předávají své praktické zkušenosti z oboru a navzájem srovnávají příklady, jak to funguje v jejich zemích,“ doplnila Dvořáková. Program je založený na výměně studentů, při němž vzájemně poznávají sebe i hostující město. V Českých Budějovicích navštíví například Černou věž či pivovar Budějovický Budvar.


Mezinárodní týden sociální práce zajišťuje každoročně síť evropských univerzit zaměřených na uvedenou oblast. Na jihu Čech jej Zdravotně sociální fakulta JU pořádá už po druhé.