V jihočeském kraji se Sletová štafeta uskutečnila o víkendu, ve dnech 23. a 24. září 2023. „Jihočeši se tohoto úkolu chopili s vervou sobě vlastní. Samotná štafeta odstartovala v sobotu v Milevsku a pokračovala přes Písek, Katovice a Volyni do Strunkovic nad Blanicí. V neděli potom českobudějovičtí sokoli převzali štafetový kolík v Netolicích a odvezli jej na Hlubokou, aby mohl pokračovat dále do Lišova a Kamenného Újezdu, odkud jej tamní sokoli přivezli na kolech na českobudějovický sokolský stadion, kde proběhlo slavnostní zakončení štafety. Na sokolském stadionu měli všichni možnost nejen symbolicky oběhnout ovál, ale také zúčastnit se štafety ve šplhu. Celkem jsme našplhali přes 300 metrů,“ uvedla Inka Váchová s tím, že se měřily pouze výkony, kdy bylo dosaženo výšky 4,5 m.

Program zpestřila překážková dráha pro děti, vystoupení oddílu aerobiku z Hluboké nad Vltavou, oddílu Capoeiry a tanečního oddílu Blueberry z Českých Budějovic.

Každý, kdo by si chtěl prohlédnout budoucí sletové skladby, má už dnes šanci. V září totiž začíná nácvik skladeb v jednotách a ukázkové předvedení je možné najít na sokolském webu. Tradičně je nabídka pro zájemce rozprostřena od těch nejmenších, kteří ještě cvičí s rodiči, až po věrnou gardu. Skladby předvedou sokolové nejdříve v regionech a na přelomu června a července 2024 potom ve velkém v Praze.