„Aktuální stav je teď takový, že jsme prodali směnky za šestatřicet milionů korun. Peníze můžeme utratit do konce roku, ale chtěli bychom je utrácet postupně,“ uvedl na čtvrtečním zasedání starosta Karel Hájek (US – DEU). „ Do měsíce či do tří neděl se dozvíme, jestli dostaneme dotaci dvacet milionů korun . Pokud je obrdžíme, tak stavbu dotáhneme do konce a bez nějakých výkyvů,“ doplnil starosta. „Také chceme rozšířit sportovní využití v tomto domě. Proto je to také víceúčelové zařízení, nemělo by tedy sloužit výhradně jen kultuře. Vždyť také budova je jmenuje Sokolovna,“ podotkl Hájek s úsměvem.
Nejdůležitější stavební úpravy má již Sokolovna za sebou. „Teď už nám nespadne,“ sdělil zastupitelům městský architekt a autor nové Sokolovny Jiří Kobera (nezáv.). „Už minule byly hotové šachty pro technologie. Nyní se dokončuje přístavba na jihovýchodní straně, kde budou kanceláře, sklady a podobně. A co se týče hlavního sálu, tam se to připravuje už na omítky a v tělocvičně je hotová hrubá stavba,“ vysvětlil Kobera zástupcům města.


„Docela se pozastavuji na tím, že to bude stát sto dvacet milionů korun, a to je už drahé. Místní stavitelé by to postavili mnohem levněji,“ kroutil hlavou nad cenou zastupitel Eduard Frýba (KSČM). „Proběhlo zde na stavbu naprosto správné a čisté výběrové řízení, ale žádné týnské stavební firmy se nepřihlásily. Žádné.“ odpověděl vzápětí Frýbovi starosta.


Na čtvrtečním zasedání také zástupci jednali o tom, zda pořídit namísto hydraulické technologie na vysouvání hlediště jinou alternativu. „Zastupitelstvo by mělo zvážit, jestli nevymění hydraulický systém za speciální šroubovou technologii. Ta má delší životnost a jsou tam pak menší náklady na generální opravy, ale pořizovací cena je vyšší než u hydraulické technologie,“ naznačil Kobera. „Jde nám především o to, abychom snížili provozní náklady a v dalších letech. Pak by nás opravy mohly trápit rok co rok. Myslím si, že pořizovací ceny nás teď trápit nemusí, protože to zaplatíme z dotací. To jsem si jist,“ věří starosta.


Podle původních záměrů dostane víceúčelový dům Sokolovna také nové venkovní průčelí, jiné vnitřní sedadla anebo lepší povrch. Podle plánů radnice by se obnovená Sokolovna měla otevřít v roce 2008.