To jsou podmínky za to, že Týn nad Vltavou dostal na dostavbu multifunkční Sokolovny z Regionálního operačního programu dotaci přes 51 000 000 korun.
„To, že jsme byli takto úspěšní, není samozřejmostí. Za to můžeme vděčit hned několika faktorům,“ podotýká k tomu starosta Karel Hájek. „Byli jsme ze všech žadatelů vyhodnoceni na čtvrtém místě a dostali jsme jednu z největších částek. Pevně doufám, že se nám bude takto dařit i v dalších akcích,“ doplňuje starosta s nadšením.

Slova prvního muže města však zmírňuje jeden z opozičních zastupitelů František Němec. „Já si přesto myslím, že ještě konec není!“ varuje Němec Hájka. „Ano musíme pracovat dál, protože Franta si sekeru na mou hlavu brousí dál,“ přešel Hájek s úsměvem k tomu, že pokud se Sokolovnu nepodaří znovuzprovoznit, bude Němec požadovat starostovo odstoupení.

Podle odhadů radnice by měla rekonstrukce Sokolovny stát více než sto milionů korun. Znovuzprovozněná budova, kterou postavili v Týně už v roce 1925 pak bude sloužit divadelním představením, koncertům, plesům, nejrůznějším konferencím a k dalším společenským událostem.

Další velkou akcí, do které se město po dokončení Sokolovny pustí, bude stavba nové letní plovárny. O tu se jako první začal zajímat Deník.
„Ta věc by se už měla začít hýbat. Rádi bychom v roce 2009 podali žádost o grant do regionálního operačního programu a v roce 2010 pak stavbu dokončit,“ uvedl k tomu Hájek.