Jedna z nejvýznamnějších památek města, která se nachází na Piaristickém náměstí, sice stále nemá jasno o své budoucnosti, ale může se alespoň pochlubit novými prejzy.

„Byly to hrozný problémy. Oprava střechy stála rok a půl, protože prejzy mají atypický rozměr, co se nevyrábí,“ řekl k akci Miloslav Štěrba z táborské stavební firmy, která opravy prováděla.

Nakonec vyrobila 500 spodních prejzů a 800 vrchních kůrek hrnčířská dílna z Modřic u Brna, podle vzorů z roku 1920. „Jeden pár bez daně vyšel na pět set čtyřicet korun. Zbyde jich okolo stovky,“ dodal Štěrba. Opravovalo se také plechování a čistila se půda. „Byl tam staletej bordel,“ poznamenal stavař k několika odvezeným kontejnerům suti a ostatního odpadu.

Solnici nabídl soukromý majitel městu, ale k dohodě nedošlo. Radnice vypsala výběrové řízení, aby zjistila od zájemců možnosti příštího využití objektu, ale neobjevil se žádný návrh, se kterým by byla spokojena. „Hodnotící komise se usnesla, že ani jeden z návrhů nedokladoval schopnost s provozováním podobného zařízení. Ani jedna nabídka nesplnila veškeré požadavky, které byly stanoveny,“ uvedla náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Majitele proto město požádalo o přehodnocení nabídky a snížení ceny, která se podle neoficiálních informací pohybovala nad dvaceti miliony korun.